Warto mieć świadomość, że uczniowie bardzo często zapominają o czyszczeniu podręczników szkolnych. Nie wszyscy wiedzą w jaki sposób powinno się zabrać do wykonania wspomnianej czynności. W jaki sposób można czyścić podręczniki szkolne z TaniaKsiazka?

Jak można pozbyć się kurzu znajdującego się na podręcznikach szkolnych?

Należy wziąć pod uwagę fakt, że rodzice i uczniowie nie zawsze będą dysponować czasem na odkurzanie podręczników szkolnych. Rekomendowane jest jednak nadrobienie zaległości w wolnej chwili, by nie dopuścić do zniszczenia się książek. Trzeba pamiętać, aby przed rozpoczęciem odkurzania wziąć dany egzemplarz, a następnej kolejności skierować go kartkami w dół. Warto również bardzo energicznie przekartkować podręcznik. Wspomniane działanie pozwoli na pozbycie się luźnego kurzu z książki.

Kolejnym etapem powinno być bardzo dokładne przetarcie grzbietów egzemplarzy suchą szmatką. Należy wiedzieć, że w celu pozbycia się kurzu znajdującego się na podręcznikach szkolnych umiejscowionych na półkach zalecane jest wykorzystanie suchej szmatki. Można również skorzystać z miotełki. Zdecydowanie najczęściej wymienianym minusem wspomnianego rozwiązania jest fakt, że kurz stosunkowo szybko uniesie się w powietrze. Oznacza to tym samym, że alergicy nie tylko zaczną kichać, ale również będą mieli katar. Część osób decyduje się także na użycie zwilżonej szmatki. Jest ona bowiem w stanie znacznie lepiej pozbyć się kurzu. Trzeba jednak zaznaczyć, że wilgoć może niekorzystnie odbić się na podręcznikach szkolnych.

W jaki sposób można zapobiec wilgoci?

Świetnym rozwiązaniem może być użycie kwarcu krzemionki. Produkt znajduje się w zdecydowanej większości przypadków w pudełkach z nowymi butami w formie niewielkich torebek. Zadaniem kwarcu krzemionki jest bowiem pochłanianie wilgoci. Osobom, które są w ich posiadaniu rekomendowane jest umieszczenie produktu za książkami na półce. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że można dzięki temu pozbyć się nie tylko i wyłącznie wilgoci, ale również moli. Godny uwagi jest jednak fakt, że zawartość wspomnianych torebek jest bardzo trująca zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Nie jest zatem zalecane stosowanie torebek w przypadku posiadania kota lub psa.

W jaki sposób można naprawić uszkodzone podręczniki szkolne?

Należy mieć świadomość, że naprawienie klejonej książki nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy w pierwszej kolejności oddzielić kartki od okładki, a następnie usunąć pozostałości dotychczasowego kleju. Następnym etapem jest dokładne nałożenie kleju introligatorskiego na wewnętrzną stronę grzbietu okładki podręcznika szkolnego i przyklejenie do niej bibuły. Należy oczywiście pamiętać, aby strony były równo ułożone. Na końcu trzeba docisnąć cięższym egzemplarzem.

Technologia freepik - pl.freepik.com